naŻywo.net

Jak oglądać?

Po prostu odwiedź lub odśwież naszą stronę główną (kliknij na logo na górze strony) w dniu i godzinie rozpoczęcia wydarzenia – transmisja uruchomi się automatycznie.

Wystarczy przeciętne łącze internetowe* i dowolna przeglądarka www (Firefox, Internet Explorer, Safari, Google Chrome, Opera, Android Browser) z wtyczką Adobe Flash lub obsługą standardu HTML5 HTTP Live Streaming (iPhone, iPad)**. Według ostatnich statystyk w Europie ponad 98% internautów ma zainstalowany dodatek Adobe Flash w swojej przeglądarce. Nasze minibadanie wykazało, że w Polsce jest to min. 93% - ta liczba z pewnością będzie się zwiększała biorąc pod uwagę popularność serwisów video typu YouTube. Aby "włączyć" transmisję trzeba tylko nacisnąć przycisk PLAY w odtwarzaczu, który może pojawić się w dowolnym miejscu na Twojej stronie internetowej. Przekonaj się jakie to proste sprawdzając jedną z naszych retransmisji.

* Do płynnego odbioru transmisji wystarczy stabilne łącze o przepustowości min. 512 kb/s. Jeśli nie wiesz jak szybkie jest Twoje łącze, możesz to sprawdzić klikając poniższy przycisk:

Jeśli wynik testu Download to liczba powyżej 0.6 Mbps, to znaczy, że twoje łącze powinno być wystarczające do płynnego odbioru naszych transmisji. Pamiętaj jednak, żeby w czasie oglądania nie używać innych programów pobierających duże ilości danych - może to powodować przerwy w odbiorze.

** opcja na życzenie klienta – jeśli dana transmisja jest realizowana także dla iPhone/iPad, wyraźnie o tym informujemy