naŻywo.net

Ad Libitum + [sic!]

21, 22 października 2010

Dwa festiwale w jednej przestrzeni:
4. Festiwal Improwizacji Tańca SIC! i
5. Festiwal Muzyki Improwizowanej Ad Libitum

Sala Laboratorium, Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski, WarszawaKultowe postacie sceny improwizacji tańca – Julyen Hamilton, Daniel Lepkoff, Andrew de Lotbiniere Harwood, Benno Voorham, oraz Makiko Ito, Rafał Dziemidok i grupa Pracownia Fizyczna spotkają się z instrumentalistami od lat uprawiającymi swobodną improwizację, wirtuozami zajmującymi się twórczością eksperymentalną, muzyką komputerową, elektroniczną, „musique concrete”, współczesnym jazzem.

Wystąpili tacy legendarni muzycy jak Chris Cutler, Jerome Noetinger, Axel Dörner, Zdzisław Piernik, Szabolcs Esztenyi, a także Marek Chołoniewski, Rafał Mazur, Mikołaj Trzaska. Mocnym akcentem był występ hiszpańskiej grupy Aixonoespanic, a objawieniem okazała się młoda skrzypaczka Anna Zielińska.

Każde wspólne działanie powstawało na oczach widzów – usłyszyliśmy, jak rodzi się muzyka w zderzeniu z ruchem i gestem tancerzy, zobaczyliśmy, jak różne mogą być twórcze spotkania, z których powstawała wielowymiarowa przestrzeń złożona z dźwięków i gestów, koncepcji i emocji.

więcej informacji na stronie festiwalu [sic!]