naŻywo.net

XVII Festiwal Audio Art w Warszawie

26-28 listopada 2010, godz. 20:00

Audio Art to organizowany przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej, kilkudniowy festiwal zakorzeniony w Warszawie od dwóch dekad, adresowany do kolejnego pokolenia publiczności.Franziska Baumann / Claudia Brieske:
“Tsanfleuron — Hearing The Body — Seeing The Voice”
26.11.2010, UMFC, Studio S1, Warszawa

Przedsięwzięcie, które odpowiada na zmiany konwencji artystycznych zachodzących we współczesnej kulturze i reaguje na bezprecedensowo silnie ujawniające się potrzeby poznawcze młodego pokolenia. Jest imprezą dla zniechęconych zarówno nachalną pop-kulturą jak i akademicką elitarnością. Jest festiwalem „dziwnych” dźwięków, happeningów audiowizualnych, teatrów instrumentalnych, pogranicza sztuki „wysokiej” i sztuki „niskiej”. To spotkanie twórców operujących w strefie gatunków czystych i na STYKU różnych formuł artystycznych: dźwięku, sztuk wizualnych i słowa, twórców używających instrumentarium najnowszej technologii jak i owoców domowego majsterkowania. Audio Art jest eksperymentalną i postmodernistyczną sztuką przełomu wieków, jest integracją sztuk wizualnych z dźwiękowymi. Wyraża się w formie koncertów, performance i instalacji. Tworzy nową koncepcję źródła dźwięku: obiektu i instrumentu muzycznego w określonej przestrzeni i czasie.

Audio Art jest sztuką personalną – kompozytor, konstruktor i wykonawca unifikują cały proces tworzenia i wykonania dzieła – a jednocześnie używa prostej i zaawansowanej technologii. Festiwal jest przy tym prezentacją artystów z całego świata oraz ich premierowych projektów. W ramach festiwalu odbywają się również prezentacje spoza nurtu Audio Art. Na całość złożą się wydarzenia w formie koncertów, prezentacji i działań multimedialnych, instalacji dźwiękowej, działań intuicyjnych i warsztatów dla młodszej i starszej publiczności.
XVII Festiwal Audio Art odbędzie się w dniach 26 – 28 listopada 2010 r.
Postacią centralną tegorocznego festiwalu będzie Franziska Baumann. Wystąpią również tacy artyści jak: Audrey Chen, Claudia Brieske, Luca Marini, Mariusz Wideryński, Jerzy Kornowicz, Ryszard Latecki, D&A dance action, Jakub Słomkowski, Grupa Kawalerowie Błotni, Grupa Sonofrenia i inni.
Imprezą towarzyszącą będą odbywające się pomiędzy 20 a 28 listopada warsztaty twórcze pod nazwą VI Ogólnopolski Skup Dźwięków Nowych i Używanych.

strona festiwalu